Haber

Seval Türkeş: MHP’yi karanlık güçler yönetiyor

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucusu Alparslan Türkeş’in eşi Seval Türkeş, partinin arka planda “karanlık güçler” tarafından yönetildiğini iddia etti.

Gazeteci Barış Pehlivan CumhuriyetTürkeş, Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’in öldürüldüğü cinayetle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Pehlivan’ın bu suikastla ilgili sorusu üzerine, “Anladığım kadarıyla derin bir mesele… Uzun bir sürecin sonunda ortaya çıkan yapının eseridir. Üzgünüz. Türkeş’ten çıkmış tüm davacılar olarak iliklerimize kadar iliğimizi taşıyoruz. MHP’yi böyle bir cinayetle andığımız için üzgünüz. Seval Türkeş, “Bugünkü MHP, Alparslan Türkeş Bey’in MHP’sinin amaçlarına aykırı hareket ediyor. uzun zaman. Burada farklı bir yapı olduğunu görüyorum. “Kolay bir cinayet olmadığını ve bir mesaj verildiğini düşünüyorum” dedi.

Seval Türkeş dedi ki:

“Türkeş’in kurduğu teşkilatlar, devlete hizmet edecek kadrolar yetiştirmek içindi. Ülkü Ocakları, Türk gençlerini Atatürk milliyetçiliği doğrultusunda yetiştirmek ve faydalı insanlar yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Ancak artık Ülkü Ocakları ve MHP’nin de yandaş olduğunu görüyoruz. iç içe olmuş bence burada bir mafya yapılanması var artık sokaktaki herkes bunu anlıyor en ‘cahil’e sorsanız bile farkına varacak kadar gündeme geldi yetkililer bir an önce ‘cahil’ kuralına öncelik vermeli Burada hukuka aykırı davrananlar ayıklanıp hukuka teslim edilmeli, böylece temiz hava alıp nefes alabilirsiniz.”

“Burada karanlık eller var”

Topluma bir “korku imparatorluğu”nun yayıldığını ve Türkiye’nin “yavaş yavaş diktatörlüğe doğru ilerlediğini” söyleyen Türkeş, “Maalesef MHP burada da çok kötü bir konumda kullanıldı. Türkeş yaşasaydı böyle olurdu. MHP’de böyle bir şey olamazdı.” .

“Burada kara eller var. Bahçeli Bey bunun ne kadar farkında bilmiyorum ama öyle görünüyor. Türkeş’in ‘Devlete zarar vermesinler diye uzak tutuyorum’ dediği bazı isimleri görüyorum.” Sayın Bahçeli’ye” dedi Türkeş. “MHP, tarihsel misyonuna uygun iradeyi temsil edemez. O iradenin temsili olsaydı, MHP bugün Türkiye’nin kurtuluş kalesi gibi olurdu. MHP’nin mevcut durumu siyaseti çok zor bir duruma soktu.” .

Sinan Ateş cinayeti

2019-2020 ortasında İdeal Ocakları Başkanlığı yapan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli tarafından doğrudan görevden alınan Sinan Ateş, 30 Aralık’ta Ankara’nın merkezi noktalarından Çukurambar’da beş kurşunla vurularak öldürüldü. 2022.

Cinayet soruşturması kapsamında şu ana kadar 15 kişi tutuklandı. Tutuklananlar arasında MHP İstanbul İl Müdürü Ufuk Köktürk ile tetikçiyi İstanbul’dan Ankara’ya getirdiği iddia edilen iki özel harekat polisi de bulunuyor.

Soruşturmada bugün de yeni gelişmeler yaşandı. Daha önce gözaltına alınarak serbest bırakılan eski Ülkü Ocakları yöneticisi Tolgahan Demirbaş, MHP Özel Kalem Müdürü EY ve avukat S.Ö. gözaltına alındı. MHP’li avukat S.Ö. Soruşturmada tutuklanan Köktürk ile “Dodo” lakaplı Doğukan Çep ve tetikçi olduğu iddia edilen Eray Özyağcı’nın avukatıydı.

DW/CO,HT

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu