Haber

Savaş başka bir ülkeye sıçradı! İsrail’in gözleri döndü: Saldırmaya hazırız!

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, Lübnan sınırındaki kuzeyde harekete geçmeye hazır olduklarını ve bunun gerçekleşebileceğini söyledi.

“KUZEYDE SALDIRIYA HAZIRIZ”
Halevi, İsrail’in kuzeyindeki bir tümeni ziyaretinde bölgedeki son gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Halevi, açıklamasında şunları söyledi: “Kuzeyde saldırıya geçmeye hazırız, bunun olabileceğini anlıyoruz.”değerlendirmesine yer verdi.

HİZBULLAH LİDER: BİZ BUNDAN KEYİF ALMAYACAĞIZ
İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana zaman zaman karşılıklı saldırılar yaşanıyor. Hizbullah şefi Hasan Nasrallah Cuma günü yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Lübnan cephesi olarak 8 Ekim’den bu yana savaştalar ve bununla yetinmeyecekler.”dedi.

LÜBNAN’DAN İSRAİL’E SALDIRI
İsrail ordu radyosuna göre Lübnan topraklarından İsrail’in kuzeyine roketler ve tanksavar füzeleri atıldı. Tanksavar füzesinin bir araca çarpması sonucu bir İsrailli öldü. Lübnan sınırına yakın Kiryat Shmona, Metula ve çevredeki İsrail yerleşimlerinde uyarı sirenlerinin çaldığı belirtildi. Öte yandan Lübnan’daki Hizbullah, İsrail’in 4 sivilin ölümüne yol açan hava saldırısına tepki olarak gerçekleştirildiğini belirterek saldırının sorumluluğunu üstlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu