Haber

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Bahçeli’nin Anayasa Mahkemesi’ndeki açıklamalarına tepki gösterdi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Anayasa Mahkemesi (AYM) hakkındaki açıklamalarına yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

Büyükataman, yaptığı yazılı açıklamada, MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin Anayasa Mahkemesi ile ilgili açıklamalarını hedef alan gazeteci, yorumcu ve siyasetçileri eleştirdi.

Anayasa Mahkemesi’nin “Türk milleti adına karar verme yeteneğini kaybettiğini” öne süren Büyükataman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin söylediklerinden rahatsız olanların aslında konuyu çarpıtma yarışına girdiklerini savundu.

Büyükataman, Anayasa Mahkemesi’nin 24. Dönem MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan hakkındaki ihlal kararına ilişkin yapılan yorumların gerçekleri çarpıtmayı amaçladığını belirterek, “Anayasal düzene karşı suç işleyen ve açılan kumpas davasıyla cezalandırılan kişiyi eşitlemek” dedi. Sahte delillerle çalışmak, en hafif tabirle hukuka aykırı bir komplodur.” Buğdayla samanı karıştırma alışkanlığı olan, tek tuşla konuşmaya başlayıp tek tuşla konuşmayı bırakan bu kontrollü ekip ne olursa olsun şöyle diyor: , söz konusu konu milletimizin vicdanında zaten hak ettiği yeri bulmuştur.” sözlerini kullandı.

Büyükataman, Anayasa Mahkemesi’nin, HDP’ye açılan kapatma davasında partinin Hazine yardımının engellenmesi talebini reddetmesini ve “Barış İçin Akademisyenler Girişimi” metnini imzalayan bazı akademisyenler hakkında “hak ihlali” kararını da eleştirdi ve mahkemenin kararlarını hatırlattı. Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ hakkında. .

MHP’li Büyükataman şunları söyledi:

“Bütün bu süreçleri değerlendirdiğimizde Anayasa Mahkemesi’nin hukuk ve adaleti değil, Türkiye karşıtlarını ön planda tutan taraflı bir çizgiye sahip olduğu ve bu şekilde karar verdiği yadsınamaz hale geldi. Genel Başkanımız Anayasa Mahkemesi Başkanı’na şunları söyledi: ‘Türk devletine bulaşmayın, cesaretiniz varsa Kandil’e gidin.’ “Onun sözleri aziz milletimizin ve terörle mücadele eden kahramanlarımızın sesi oldu.”

haber-bolvadin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu