Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas’ı Resmi Törenle Karşıladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’ye resmi ziyarette bulunan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı resmi törenle karşıladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi törenle karşıladı. Filistin Devlet Başkanı Abbas’ın resmi aracını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde sokakta karşılayan süvariler, araca protokol kapısına kadar eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abbas’ı külliyenin ana girişinde karşıladı.

Erdoğan ve Abbas’ın tören alanında yerlerini almasının ardından 21 top eşliğinde iki ülkenin milli marşları çalındı. Filistin Devlet Başkanı Abbas, Muhafız Alayı Tören Kıtasını Türkçe olarak “Merhaba asker” diyerek selamladı. Törende tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı. Törenin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abbas merdivenlerde Türk ve Filistin bayrakları önünde gazetecilere poz verdi.

Baş başa görüşmeye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abbas, görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenleyecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Abbas onuruna bir akşam yemeği verecek.

Törende Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, MİT Lideri İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Büyükelçi Akif Çağatay Kılıç ve Ankara Valisi Vasip Şahin de hazır bulundu. – ANKARA

solhanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu