Haber

Bilimsel Çalışmalar Derneği’nin 8. İLEM Yaz Okulu programı için başvurular başladı.

??????? Bilimsel Çalışmalar Derneği (İLEM) öncülüğünde bu yıl 8.’si gerçekleştirilecek olan Uluslararası İLEM Yaz Okulu (IISS) için başvurular başladı.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, İLEM’in iki yılda bir düzenlediği uluslararası programlarından biri olan Uluslararası İLEM Yaz Okulu programı bu yıl “İslam dünyasında sanat ve estetiği yeniden düşünmek: Kavramlar” temasıyla gerçekleştirilecek. , teoriler, uygulamalar”.

IISS 8, 24- 30 Temmuz’da İLEM’de yüz yüze yapılacaktır.

Bir hafta sürecek programda konferanslar, söyleşiler, paneller ve çalıştayların düzenlenmesi planlanıyor. Böylelikle farklı coğrafyaların akademik bilgi ve bakış açıları bir hafta boyunca İslami estetik gündemi etrafında bir araya getirilerek entelektüel paylaşıma zemin oluşturulacak.

Bu yıl 8. kez kapılarını açan IISS 8 programına başvuru özetlerini göndermek için son tarih 2 Nisan olarak belirlendi. Programa katılmak isteyenler, ” adresinden detaylı bilgi alabilecekler. https://iiss.ilem.org.tr/”.

Bugüne kadar 7 farklı temada düzenlenen IISS, farklı coğrafyaları temsil eden akademisyen, araştırmacı, kültür ve sanat insanlarının katkılarıyla İslam dünyasını ilgilendiren değerli konuları gündeme getirmeyi amaçlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu