Haber

18 kişiyi öldüren saldırganın ailesi polise haber verdi

Şara Zehra ÖZBEY, – ABD’nin Maine eyaletinde 18 kişiyi öldüren, 13 kişiyi yaralayan ve daha sonra ölü bulunan Robert Card’ın ailesinin, saldırıdan 5 ay önce polise haber verdiği açıklandı.

ABD’nin Maine eyaletinde Robert Card isimli silahlı saldırgan, 18 kişinin ölümüne, 13 kişinin de yaralanmasına neden olduktan sonra kaçarken, güvenlik güçleri iki gün sonra Card’ı ölü bulduğunu açıkladı. Maine’in Sagadohoc şehrinin Şerifi Joel Merry, dün yaptığı açıklamada, Card’ın ailesinin 5 ay önce kendilerine ulaştığını, onun ruh sağlığı sorunları ve silahlara erişimi konusunda endişe duyduklarını belirtti.

SÜRECİ TAKİP ETTİK

Şerif Merry, uyarının ardından Robert Card’ın yedek asker birliği komutanıyla iletişime geçmek de dahil olmak üzere birçok kez Card’ın evine gittiklerini belirterek, süreci takip ettiklerini vurguladı. Card’ın evini ziyaret eden polis, Card’ın erkek kardeşinin kendilerine “Card’ın erişebildiği tüm silahların güvenliğini sağlamak için çalışacağını” söylediğini belirtti. Şerif, Card’ın komutanının tedavi göreceğine dair kendilerine güvence verdiğini ve kendisine iyileşmesi için süre verdikleri cevabını aldıklarını belirtti.

haber-beykoz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu